Komik och allvar i tvära kast. Och musik, massor av musik! Maria Möllers show har under hösten fått ett fantastiskt mottagande av både publik och press då den spelats på Intiman i Stockholm under hösten 2011. Våren 2012 turnerar föreställningen runt om i landet.
Mångsidighet är ett måste i denna show, som är precis som livet, där allt ska med. Vi möter imiterade karaktärer och påhittade karaktärer som trängs inom Marias kropp och slåss om att få vara med och ge liv åt hennes syn på livet. Hur har vi det egentligen? Vad är det som driver oss? Ska de va så här? Och vem är Gerd?
Aldrig tidigare har Maria gjort så många karaktärer, men vi får också stifta bekantskap med en personligare Maria, inte minst genom de nykomponerade låtar vi här hör för första gången.
Få artister besitter en sådan musikalisk bredd och få rymmer så många. Det här är en resa som du kan bara kan ta med Maria Möller!
Datum & Tid: 2012-02-12 kl. 19:00
Plats: Tonhallen
HOTELLPAKET FRÅN 843 KR PER PERSON
Inkluderar övernattning i delat dubbelrum, frukostbuffé, showbiljett.
Enkelrumstillägg 200 kr/person.
Köp till kvällsbuffé på hotellet (två varmrätter sallad smör & bröd) inkl ett glas vin/öl alt alkoholfritt, 180 kr/person.
Bokning
För bokning ring 060-14 04 40 eller maila info@baltichotell.com
Bokningskod "Maria Möller".
Hotellrummet avbokas utan kostnad fram till kl. 18:00 dagen innan ankomst.
Biljetter ej avbokningsbara.