Konferens i Malmö

Alla våra 150 hotell i Skandinavien ägs av oberoende ägare som driver sina hotell på sitt eget vis. Lokala avvikelser kommer att förekomma och det är så vi vill ha det. Därför kan vi garantera att vi har minst ett konferenshotell för dig, vem du än är, speciellt om du och ditt sällskap inte vill uppleva samma sak om och om igen. Välj mellan små och stora hotell, på mindre orter nära naturen eller med ett centralt läge mitt i smeten.

Din hälsa och trygghet är såklart det viktigaste för oss när du bor eller konfererar på ett Best Western-hotell. Vi har vidtagit flertalet åtgärder för att du ska få en trygg vistelse. Vill du veta mer om detta, kan du läsa om det här.

Boka din konferens på något av våra hotell i Sverige, Norge och Danmark: maila Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den..

 

Konferensförfrågan

Skicka in din förfrågan direkt till oss via vårt formulär.

Gå till formulär

 

Best Western Plus Hotel Noble House

Mysigt och kreativt hotell mitt i Malmö, med 3 möteslokaler och maxkapacitet på 65 personer i biosittning.

Läs mer

Skicka mail


Best Western Malmö Arena Hotel

Färgrikt event- och affärshotell i direkt anslutning till Malmö Arena, med 50 möteslokaler och maxkapacitet på 7000 personer i biosittning.

Läs mer

Skicka mail


Best Western Hotel Royal

Litet och charmigt hotell i centrala Malmö, med 1 möteslokal och maxkapacitet på 24 personer i biosittning.

Läs mer

Skicka mail

 


Våra skandinaviska konferenshotell

Sverige

Stad Hotell Mötesrum Maxkapacitet Antal hotellrum  Mailadress Telefonnummer
Alvesta Sure Hotel by Best Western Rådmannen 12 150  59  info@hotelradmannen.se  +46 472-448 00
Askersund Best Western Hotel Norra Vättern 3 120  61  info@norravattern.se  +46 583-12010
Avesta Best Western Nya Star Hotel 9 60  79  info@nyastarhotel.com  +46 226-560 00
Borlänge Best Western Gustaf Wasa Hotel 3 80  100  info@gustafwasa.se  +46 243-21 74 00
Borås Best Western Plus Hotell Borås 23 1000  52  info@hotellboras.se  +46 33-799 01 00
Enköping Best Western Hotel Park Astoria 6 65  134  reception@parkastoria.se  +46 171-478 080
Eskilstuna Sure Hotel by Best Western Vilsta Sporthotell 5 150  29  bokning@vilstasporthotell.se  +46 16-51 30 80
Eskilstuna Best Western Plaza Hotel  4  150  88  info@plazahotel.nu  +46 16-15 00 00
Falköping Hotell Falköping, Sure Hotel Collection by Best Western  7  120  50  info@hotellfalkoping.se  +46 515-68 61 00
Gävle Best Western Hotel City Gävle  2  70  99  reception@hotelcity.nu  +46 26-61 26 00
Göteborg Hotel Lorensberg, Sure Hotel collection by Best Western  3  20  110  info@hotel-lorensberg.se  +46 31-81 06 00
Göteborg Best Western Tidbloms Hotel  3  75  42  info@tidbloms.se  +46 31-707 50 00
Göteborg Gothia Towers, WorldHotels Elite  60  3600  1200  conference@gothiatowers.com  +46-31-750 88 00
Göteborg Upper House, WorldHotels Luxury  60  3600  53  conference@gothiatowers.com  +46 31-708 82 00
Göteborg-Mölndal Best Western Plus Åby Hotel  18  2500  223  info@abyhotel.se  +46 31-384 02 00
Göteborg-Mölndal Landvetter Airport Hotel, BW Premier Collection  12  140  187  info@landvetterairporthotel.se  +46 31-977550
Halmstad Best Western Plus Grand Hotel  4  55  114  info@grandhotel.nu  +46 35-280 81 00
Halmstad Tylebäck Hotell, Sure Hotel Collection by Best Western  9  150  69  info@tyleback.com  +46 35-19 18 00
Helsingborg The Vault Hotel, WorldHotels Crafted  2  30  56  reception@thevaulthotel.se  +46 42-37 18 00
Helsingborg V Hotel, BW Premier Collection  7  140  49  info@vhotel.se  +46 42-14 44 20
Hudiksvall Best Western Hotell Hudik  3  40  67  info@hotellhudik.se  +46 650-54 10 00
Hässleholm Statt Hässleholm, BW Signature Collection  10  230  93  info@statt.se  +46 451-890 00
Jönköping Best Western Plus John Bauer Hotel  8  70  105  hotellet@johnbauer.se  +46 36-34 90 00
Kalmar Frimurarehotellet, Sure Hotel Collection by Best Western  1  12  35  info@frimurarehotellet.se  +46 480-152 30
Kalmar Best Western Plus Kalmarsund Hotell  5  80  106  info@kalmarsundhotel.se  +46 480-48 03 80
Karlshamn Best Western Hotell Karlshamn  3  100  99  info@bestwesternkarlshamn.se  +46 454-58 87 00
Karlstad Best Western Hotel Savoy  1  400  81  info@savoy-karlstad.se  +46 54-15 66 40
Karlstad Best Western Gustaf Fröding Hotell  8  415  163  info@gustaffroding.se  +46 54-67 00 00
Katrineholm Best Western Hotel Statt  14  300  92  info@hotelstatt.se  +46 150-504 40
Kiruna Best Western Hotel Arctic Eden  3  80  45  info@hotelarcticeden.se  +46 980-611 86
Kristianstad Best Western Hotel Anno 1937  3  80  33  info@hotelanno.se  +46 44-126150
Kungsbacka Best Western Hotell Halland  5  140  77  info@hotellhalland.se  +46 300-775 30
Köping Best Western Hotel Scheele  4  130  109  info@hotelscheele.se  +46 221-181 20
Lagan Sure Hotel by Best Western Lagan  1  60  32  reception@motellagan.se  +46 372-352 00
Ljungby Best Western Hotel Ljungby  3  100  70  reception@hotelljungby.se  +46 372-825 00
Ludvika Best Western Plus Grand Hotell Elektra  2  75  103  info@ghe.se  +46 240-182 20
Luleå Best Western Plus Hotell Savoy  9  200  76  info@hotellsavoy.se  +46 920-195 00
Löddeköping Sure Hotel by Best Western Dahls  2  70  44  info@dahlshotell.se  +46 46-285 24 00
Malmköping Hotell Malmköping, Sure Hotel Collection by Best Western  10  110  45  info@hotellmalmkoping.se  +46 157-245 80
Malmö Best Western Hotel Royal  1  24  50  info@bwhotelroyal.se  +46 40-664 25 00
Malmö Best Western Plus Hotel Noble House  3  65  137  info@hotelnoblehouse.se  +46 40-664 30 00
Malmö Best Western Malmö Arena Hotel  50  7000  395  info@malmoarenahotel.com  +46 40-642 04 00
Motala Best Western Motala Stadshotell  6  220  78  info@motalastatt.se  +46 141-21 64 00
Nora Nora Stadshotell. Sure Hotel Collection by Best Western  5  170  37  info@norastadshotell.se  +46 587-31 14 35
Oskarshamn Best Western Hotel Corallen  5  70  75  info@hotelcorallen.se  +46 491-76 81 81
Oskarshamn Best Western Sjöfartshotellet  1  40  42  info@sjofartshotellet.se  +46 491-76 83 00
Rättvik Best Western Hotell Lerdalshöjden  7  250  94  info@lerdalshojden.se  +46 248-511 50
Simrishamn Hotel Svea, Sure Hotel Collection by Best Western  11  130  61  info@hotelsvea.se  +46 414-41 17 20
Skara Best Western Plus Jula Hotell & Konferens  6  120  98  info@julahotell.se  +46 511-31 00 00
Stockholm-Solna Hotel Giò, BW Signature Collection  3  100  180  info@hotelgio.se  +46 8-412 23 00
Stockholm-Solna The Winery Hotel, BW Premier Collection  7  228  184  reservations@thewineryhotel.se  +46 8-14 60 00
Stockholm Best Western Hotel at 108  1  15  90  info@hotelat108.se  +46 8-550 308 00
Stockholm Best Western Hotel Karlaplan  1  10  101  info@hotelkarlaplan.se  +46 8-31 32 20
Stockholm Best Western Plus Time Hotel  2  73  144  info@timehotel.se  +46 8-545 473 00
Stockholm Best Western Kom Hotel Stockholm  10  100  143  konferens@komhotel.se  +46 8-412 23 00
Stockholm Hotel Frantz, BW Premier Collection  1  20  48  hello@hotelfrantz.se  +46 8-442 16 80
Stockholm Hotel Hansson, Sure Hotel Collection by Best Western  1  30  62  welcome@hotelhansson.se  +46 8-15 88 65
Stockholm Hotel Kung Carl, BW Premier Collection  4  100  143  info@kungcarl.se  +46 8-463 50 00
Stockholm NOFO Hotel, BW Premier Collection  1  15  109  info@nofo.se  +46 8-503 112 00
Stockholm-Arlanda Best Western Plus Park Airport Hotel  4  120  124  info@parkairporthotel.se  +46 8-591 111 00
Stockholm-Arlanda Best Western Arlanda Hotellby  7  125  145  info@arlandahotellby.se  +46 8-597 897 00
Stockholm-Bromma Best Western Plus Sthlm Bromma  15  180  202  info@sthlmbromma.se  +46 8-684 48 400
Stockholm-Årsta Best Western Capital Hotel  2  60  114  info@capitalhotel.se  +46 8-556 707 80
Stockholm-Älvsjö Best Western Royal Star Hotel  3  100  103  info@royalstar.se  +46 8-99 02 20
Sundsvall Best Western Hotel Baltic  2  55  92  info@baltichotell.com  +46 60-14 04 40
Sunne Hotell Frykenstrand, Sure Hotel Collection by Best Western  5  130  62  info@frykenstrand.se  +46 56-51 33 00
Sälen Best Western Stöten Ski Hotel  7  300  43  info@stoten.se  +46 280-750 00
Söderhamn Best Western Hotell SöderH  6  70  85  info@hotellsoderh.se  +46 270-26 62 00
Tranås Best Western Hotel Tranås Statt  4  400  52  info@tranasstatt.se  +46 140-566 00
Tällberg Dalecarlia Hotel & Spa, BW Premier Collection  12  200  98  info@dalecarlia.se  +46 247-891 00
Uddevalla Best Western Hotel Carlia  7  500  110  info@carlia.com  +46 522-141 40
Umeå Best Western Hotel Botnia  3  65  65  info@hotelbotnia.com  +46 90-13 54 90
Umeå Stora Hotellet, BW Premier Collection  8  400  82  info@storahotelletumea.se  +46 90-77 88 70
Umeå U&Me Hotel, BW Signature Collection  8  400  162  info@umehotel.se  +46 90-690 33 08
Uppsala Best Western Hotel Svava  1  8  128  info@hotelsvava.se  +46 18-13 00 30
Vetlanda Best Western Vetlanda Stadshotell  2  50  69  info@vetlandastadshotell.net  +46 383-120 90
Vimmerby Best Western Vimmerby Stadshotell  4  100  87  info@vimmerbystadshotell.se  +46 492-121 00
Visby Best Western Solhem Hotel  2  65  99  info@solhemhotel.se  +46 498-25 90 00
Visby Best Western Strand Hotel  8  120  124  info@strandhotel.se  +46 498-25 88 00
Visby Donners Hotell, Sure Hotel Collection by Best Western  3  350  42  info@donnershotell.se  +46 498-25 98 90
Vrigstad Best Western Hotel Vrigstad  5  140  54  info@hotelvrigstad.se  +46 382-57 50 00
Vänersborg Best Western Arena Hotell  3  60  60  info@arenahotell.com  +46 521-26 59 50
Värnamo Best Western Värnamo Hotell  2  120  39  info@varnamohotel.se  +46 370-69 06 00
Västervik Best Western plus Västerviks Stadshotell  10  200  101  info@stadshotellet.nu  +46 490-820 00
Västerås Best Western Ta Inn Hotel  6  100  84  info@tainnhotell.se  +46 21-10 53 00
Västerås Best Western Hotel Esplanade  40  1060  76  info@esplanadevasteras.se  +46 21-10 12 00
Västerås Best Western Plus Hotel Plaza  40  1060  202  info@plazavasteras.se  +46 21-10 10 10
Växjö Sure Hotel by Best Western Öjaby Herrgård  8  300  43  info@ojabyherrgard.se  +46 470-70 16 20
Åkersberga Best Western The Public Hotel  1  15  53  info@publichotel.se  +46 8-55 80 90 00
Åmål Åmåls Stadshotell, Sure Hotel Collection by Best Western  2  100  29  info@amalsstadshotell.se  +46 532-616 10
Ängelholm Best Western Hotell Erikslund  13  110  130  reception@hotellerikslund.se  +46 431-41 57 00
Ängelholm Best Western Plus HUS 57  7  300  112  info@hus57.se  +46 431-57 57 00
Örebro Best Western Eurostop Örebro  8  160  111  info@eurostoporebro.se  +46 19-777 12 10
Östersund Best Western Hotel Gamla Teatern  7  430  64  info@gamlateatern.se  +46 63-51 16 00

Norge

Stad Hotell Mötesrum Maxkapacitet Antal hotellrum  Mailadress  Telefonnummer
Evenes Sure Hotel by Best Western Harstad Narvik Airport  1  30  12  contact@surehotelairport.com  +47 41 366109
Kongsberg  Best Western Plus Gyldenløve Hotell
 2  36  63  gyldenlove@bestwestern.no  +47-32-86 58 00
Oslo-Dal Best Western Leto Arena  13  4000  102  firmapost@letoarena.no  +47-63-95 91 00
Sogndal Best Western Lægreid Hotel
 2  50  36  lagreid@bestwestern.no  +47-57-62 88 88
Stavanger Best Western Havly Hotell  3  80  42  havly@bestwestern.no  +47 51-93 90 00
Steinkjer Best Western Tingvold Park Hotel  5  90  51  tingvold@bestwestern.no  +47-74-14 11 00
Trondheim Best Western Plus Hotel Bakeriet  2  50  109  front@hotelbakeriet.no  +47-73-99 10 00
Trondheim-Hommelvik Best Western Stav Hotel  6  120  66  post@stavhotel.no  +47-73-98 04 50

Danmark

Stad Hotell Mötesrum Maxkapacitet Antal hotellrum  Mailadress  Telefonnummer
Fredericia Best Western Plus Hotel Fredericia  6  240  118  info@hotel-fredericia.dk   +45-75-91 00 00
Herning Best Western Plus Hotel Eyde  8  150  119  info@eyde.dk  +45-97-22 18 00
Köpenhamn-Hillerød Best Western Hotel Hillerød  4  75   113  hotel@hotelhillerod.dk  +45 27126198
Köpenhamn-Kastrup Best Western Plus Airport Hotel Copenhagen  4  80  240  pds@corehospitality.dk  +45-32-51 14 00
Köpenhamn The Huxley Copenhagen, BW Premier Collection  1  16  81  info@thehuxley.dk  +45-33-13 06 66
Köpenhamn Best Western Hotel Hebron  7  50  99  info@hebron.dk  +45-33-31 69 06
Randers Best Western Plus Hotel Kronjylland  4  80  63  mail@hotelkronjylland.dk  +45-86-41 43 33
Silkeborg Gl. Skovridergaard, BW Premier Collection  26  320  65  glskov@glskov.dk  +45-87-22 55 00
Svendborg Best Western Plus Hotel Svendborg  15  300  135  booking@hotel-svendborg.dk  +45-62-21 17 00
Vejle Best Western ToRVEhallerne  12  450  74  info@torvehallerne.dk  +45-79-42 79 00

Menu

 Svenska
Menu